StopDrug.info

Изпреварете уроците на улицата
Дата и час: 21 Окт 2014, 12:16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Тестове за наркотици
МнениеПубликувано на: 17 Май 2011, 08:52 

Здравейте!
Ще ви бъда изключително благодарна, ако някой знае дали могат (или по- скоро дали има начин) да ти направят тестове на наркотици без самият ти да разбереш. И ако да, как ? От някъде бях чула, че тестовете за наркотици не хващали трева, за нея се искало отделни изследвания, това вярно ли е ? Благодаря ви предварително ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Май 2011, 15:33 

Здравейте, lakoste!

На мен не ми се струва много вероятно някой да ви направи тестове за наркотици без ваше знание. Зависи за какви тестове става дума, но при всички видове трябва да дадете някакъв биологичен материал за изследване - урина, кръв или слюнка. Има начин да се изследва и косъм, но доколкото ми е известно, това още не се прави в България (ако сте тук), а и не е евтино.

Уринни тестове за наркотици могат да се правят вкъщи (продават се в аптеките), но ако вашите близки ви поискат урина, вие няма как да не разберете, че нещо става. Друг вариант е да се направи такъв тест в лаборатория, но пак трябва да се даде уринна проба, да се мине през гишето за регистрация и да се каже какво изследване се иска (тези тестове се плащат). Вие няма как да не разберете, ако сте там, за да дадете урина.

В аптеките продават и слюнчени тестове за наркотици, но за да се вземе проба от слюнката има цяла процедура и пак не би могло да стане без ваше знание (тя се взима директно от устата).

Кръвни тестове правят само в лабораториите на Съдебна медицина и трябва да отидете там, за да дадете кръв.

Няма как да се направи тест, ако някой е успял да събере от някъде капка от слюнката, урината или кръвта ви, останала някъде случайно. Необходими са по-големи количества от това и то събрани и съхранявани в подходящ съд.

Що се отнася до тревата, има тестове, които я хващат. Принципът е следният - за всеки отделен наркотик си има отделен тест, който засича активната съставка в него. Има тестове за различни видове наркотици - за амфетамини, марихуана, хероин, кокаин, екстази и т.н. Уринните тестове могат да бъдат в отделни опаковки, но могат да бъдат и комбинирани - т.е. с една проба урина да се търси наличието на 5 или 6 различни наркотика. Тревата (ако се употребява по-често) може да бъде засечена до 14 дни в урината след последната употреба, т.е. тя се задържа доста дълго време в организма. Но ако някой е пушил само веднъж, вероятно ще се "изчисти" до 2-3 дни.

Трябва да се има предвид, че времевият отрязък, през който тестовете засичат наличието на наркотик, е различен при различните видове тестове и при различните хора. Влияе се и от честотата на употребата, както и от други фактори. Затова навсякъде, където съм писала дни, те са само ориентировъчни.

Надявам се, че съм успяла да ви бъда полезна и поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Май 2011, 14:53 

Благодаря изключително много за предоставената информация ... и само да попитам още нещо. Ако човек пуши трева редовно, т.е всеки ден, оринтировачно колко време е нужно за да се изчисти организма и как мога да му помогна да се изчисти по - лесно и бързо ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Май 2011, 16:36 

Здравейте отново!

Наистина мога да ви кажа само ориентировъчно, защото времевият период е различен при различните тестове (всеки тест засича определено количество от активната съставка на наркотика). Също така времето за изчистване зависи и от употребяваното количество, от скоростта на метаболизма на всеки човек, а сигурно и от други фактори. Така че срокът за изчистване след ежедневна употреба на марихуана е около 14 дни, но може да бъде малко повече или по-малко. Просто зависи.

Аз не знам със сигурност по какъв начин човек може да се изчисти по-бързо, предполагам, че пиенето на повече течности (нямам предвид алкохолни напитки) би могло да помогне. И разбира се, не трябва да употребявате, дори и само веднъж. Това с течностите е най-безопасният начин.

Поздрави и успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Май 2011, 12:12 

Съжелявам за постоянните въпроси, но имам чувството че синът ми, освен че пуши трева, употребява и наркотици (метаамфетамини) , когато го попитам той отрича, но всички признаци са на лице ... вечер не може да спи, изпълнен е с еднергия, има и моменти когато отказва и да се храни ... много се тревожа за него .... когато не излиза няколко седмици, всичко си е наред ... моля ви, кажете ми как да постъпя ....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2011, 14:32 

Здравейте!

Сега разбирам, че не става дума за вас, а за сина ви, затова се извинявам за станалото недоразумение.

Не успях да разбера дали знаете със сигурност, че той пуши трева (например от факти като негово признание, положителен тест за марихуана или намерено вещество) или имате съмнения, както за метамфетамините?

Признавам, че признаците, които изброявате, са тревожни, но без факти не можем да сме абсолютно сигурни в употребата. Каква е причината да мислите, че става дума именно за метамфетамини, а не за друг наркотик? А на колко години е синът ви?

В случая е много важно дали имате добър контакт със сина си. Ако не е толкова добър, дали има друг близък негов човек, който има такъв контакт. Защото първото, с което се започва, е човешкият, приятелски разговор, проведен в подходящ момент. Този разговор трябва да се води спокойно, без обвинения и караници, да се дава възможност на другия да говори, да има изслушване и разбиране, да се дава подкрепа. Изпращам ви линк към някои препоръки, които биха могли да ви бъдат полезни:

http://www.drugsinfo-bg.org/bg/to-relatives.html

Истината е, че тези разговори не винаги дават резултат и често пъти трябва да се опитва отново и отново, да има постоянство. Но опитът да се установи контакт с детето и да се разговаря с него е задължителната първа крачка. Правенето на тестове за наркотици понякога е необходимо, но е опасно да се прибягва първо до тях, защото това още повече може да наруши доверието с детето (на колкото и години да е то). Но всичко това го пиша с уговорката, че не съм запозната със ситуацията във вашето семейство, чужд човек съм и в крайна сметка вие ще взимате всички решения.

Ако в семейството ви има и друг човек, който може да ви подкрепи (например съпруг), можете да говорите и с него, за да не сте сама в опитите си да търсите решение.

И накрая остава възможността да се обърнете към специалист за консултация, ако не успявате да се справите, ако чувствате, че това не е по силите ви, ако сте сама в усилията си... Ако се нуждаете от някакви контакти за консултация, аз бих могла да ви насоча.

Надявам се, че поне малко съм ви била полезна и успех!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Моля разяснете ми :X
МнениеПубликувано на: 30 Май 2011, 13:15 

На скоро бях пушил марихуана ( 28.05 ) и днес ми казаха, че трябва да ми пуснат изследвания за HLA B27 и ме интересува дали ще излезе наличие на THC в кръвта...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Моля разяснете ми :X
МнениеПубликувано на: 31 Май 2011, 10:13 

Здравей kx1,
по принцип употребата на марихуана може да се засече с тестове (уринни) до около 14 дни след самата употреба, с кръвни тестове периодът е малко по-кратък. Марихуаната е психоактивното вещество, чиято активна съставка THC се задържа в организма най-дълго след употребата, именно затова тестовете могат да засекат употребата дори след толкова време. За съжаление, аз не съм лекар и незнам дали начина, по който се извършва изследването на HLA B27 е същия , по който се прави и изследването за наличие на психоактивни вещества. От това, което, обаче пишеш, организмът ти все още съдържа веществото (ако изследванията ти трябва да станат в рамките на тези дни), така че ако методът на изследване на HLA B27 и този за определяне наличието на наркотици съвпада, има голяма вероятност да "хванат" употребата.
Надявам се да съм ти била полезна. Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Май 2011, 12:45 

Благодаря за разяснението.. По принцип на мен ще ми правят кръвни изследвания близките дни ( 2-3 ) Мен ще ме изследват за болеста на Бехтерев.. За въпросният антиген HLA B27 и до колкото ми каза една приятелка изследванията нямат нищо общо, но и тя не е лекар.. Надявам се ако може и някой по-запознат със самите изследвания да ми помогне.. Благодаря ти, rosi още веднъж..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Май 2011, 15:04 

Здравейте, kx1!

И аз мисля, че вашата приятелка е права, тъй като във вашия случай няма да се търси нищо, свързано с марихуана, а изследването ви е за нещо съвсем друго. А и по принцип кръвни изследвания за наркотици се правят само в лабораториите на Съдебна медицина и те са съвсем специфични.

Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа